דף הבית > Event > תערוכת ההתרמה שלנו בבית קסטיאל
02 יוני, 2016
10:00
בית קסטיאל, מתחם As Is, רחוב מאור משה 2, תל אביב

צפה במפה


פרטי האירוע

עמותת ‘לכל נפש’ גאה להזמינך לבקר בתערוכת ההתרמה שלנו!

פתיחת התערוכה: ב- 2.6.16 בשעה 19:00 בבית קסטיאל, מתחם As Is, רחוב מאור משה 2, תל אביב.

 התערוכה תוצג לשלושה ימי מכירות בתאריכים 2-4.6.16.

שעות הפתיחה:  חמישי: 18:00-23:00; שישי: 10:00-16:00; שבת: 10:00-18:00

אמנים/יות מתגייסים/ות למען פרויקט “לכל נפש”

למעלה מ- 70 ממיטב האמניות והאמנים בארץ יציגו למכירה כ – 100  יצירות אמנות בתערוכת התרמה למען פרויקט “לכל נפש”, הפועל במסגרת שיתוף פעולה עם “מרכז אלה להתמודדות נפשית עם אבדן”.

אוצר התערוכה הוא האמן יאיר ברק, מובילה אותה האמנית מיכל היימן.

הכנסות התערוכה תוקדשנה למימון הקמתן ופעילותן של שתי יחידות טיפוליות חדשות, המיועדות לספק טיפול פסיכולוגי אינטנסיבי וממושך לילדות/ים, מתבגרות/ים ומבוגרות/ים הסובלים מפגיעות נפשיות קשות ומורכבות, ונזקקים לטיפול בשרותי בריאות הנפש הציבוריים.

לעמוד האירוע בפייסבוק -לחצ/י כאן

לצפייה ביצירות – לחצ/י  כאן

 

אנו מזמינים אתכם ואתכן להשתתף במימוש חזון העמותה על ידי רכישת יצירות האמנות.

בברכה ובתודה מקרב לב

ד”ר אילן אמיר – יו”ר ועד עמותת “לכל נפש”

 

“כל המציל/ה נפש אחת כאילו הציל/ה עולם ומלואו”

עמותת לכל נפש הוקמה בשנת 2008, ע”י קבוצה של אנשי ונשות מקצוע מתחום בריאות הנפש  (פסיכיאטרים/יות, פסיכולוגים/יות ועובדים/ות סוציאליים החברים בחברה הפסיכואנליטית בישראל). מטרתה של העמותה לספק טיפול פסיכולוגי  אינטנסיבי וממושך לילדות/ים, מתבגרות/ים ומבוגרות/ים הסובלים מהפרעות נפשיות קשות  ונזקקות/ים לטיפול בשרותי בריאות הנפש הציבוריים.
במציאות של היום, אנשים אלה מקבלים מענה טיפולי מקומי (תרופות ומספר מצומצם של שיחות טיפוליות) שמטרתו הפחתת הסימפטומים בעיקר. למותר לציין, כי עבור מטופלות/ים אלה טיפול שכזה רק “מגרד את פני השטח”  ואינו מעניק להן/ם סיכוי ממשי להתמודד עם האתגרים הרבים הניצבים בפניהם. כאשר המטופל/ת הינו ילד/ה, הגשת הטיפול הנכון ללא שיהוי חשובה עוד יותר. שכן, ילדות/ים החווים מצוקות נפשיות חמורות ניצבים בפרשת דרכים שבה איכות ויעילות הטיפול שיוענק להן/ם תשפיע באופן מובהק על סיכוייהם להפוך לבוגרות/ים בריאים ומתפקדים.

על מנת להתמודד עם מצוקה זו, יזמה עמותת “לכל נפש” פרויקט טיפולי ייחודי, שבמהלכו הוקמו שתי יחידות למתן טיפול פסיכותרפי אינטנסיבי וממושך (2-3 פגישות פסיכותרפיה בשבוע למשך שלש שנים). היחידה הראשונה, יחידה למבוגרים, הוקמה בשיתוף פעולה עם מרפאת המבוגרים של המרכז לבריאות הנפש ע”ש יהודה אברבנאל בבת-ים. היחידה השנייה, היחידה לילדים ונוער, הוקמה בשיתוף פעולה עם מרפאת הילדים והנוער של המרכז הקהילתי לבריאות הנפש ביפו. שתי היחידות סיפקו  מענה טיפולי שכזה  לכ 40 ילדות/ים, מתבגרות/ים ומבוגרות/ים. כל המטופלים שהופנו ליחידות היו מטופלות/ים שמצבם הנפשי הקשה לא השתפר למרות שקיבלו את כל סל הטיפולים הקיים במסגרת המרפאות ומצבם הסוציואקונומי הקשה לא אפשר להן/ם לממן את הטיפול באופן פרטי.

פעילותן הטיפולית של היחידות נוטרה והוערכה על ידי צוות מקצועי  מהאוניברסיטה העברית בירושלים. הממצאים של תכנית הניטור וההערכה של יחידת המבוגרים מראים בבירור שהפסיכותרפיה האינטנסיבית והממושכת עזרה למטופלות/ים ביחידה למתן את עוצמת הסימפטומים, לשפר את תפקודן/ם בכל תחומי החיים (האישי, הבין אישי, המשפחתי, התעסוקתי והלימודי), לשפר את איכות חייהן/ם ולא פחות חשוב מכך גם עזרה להן/ם להיחלץ ממעגל של אשפוזים חוזרים. אחד הממצאים המרשימים ביותר של תכנית הליווי וההערכה הראה, שאם משווים את סך ימי האשפוז של המטופלות/ים ביחידה במהלך השנים שטופלו ביחידה (סך הכול 30 ימי אשפוז), לסך ימי האשפוז של אותם המטופלות/ים בחמש השנים שקדמו להפנייתן/ם ליחידה (סך הכול כ 1563 ימי אשפוז), אז רואים ששיטת טיפול זו עומדת גם במדדים של עלות מול תועלת.

כיום, לאור הצלחת הפיילוט הראשון, אנו פועלים בשיתוף עם עמותת “אלה” להמשיך את פרויקט “לכל נפש” ולהקים שתי יחידות טיפוליות חדשות. האחת באזור תל-אביב יפו, והשנייה במרכז לבריאות הנפש טירת הכרמל.

תערוכת המכירה של יצירות האמנות (ראו הזמנה מצורפת בהמשך) שהכנסותיה תוקדשנה למימון הקמתן ופעילותן של היחידות החדשות התממשה תודות ליוזמתה של האמנית מיכל היימן, לאוצרות של האמן  יאיר ברק, למשה קסטיאל שתרם את חלל התצוגה, למעצבים אילן פוטאש ואמיר קרייצמן (as we design) שעיצבו את ההזמנה, ולעשרות רבות של אמנים/ות התומכים/ות בפעילותנו ורואים בתערוכה הזדמנות לתרום וליישם את הפתגם “כל המציל/ה נפש אחת כאילו הציל/ה עולם ומלואו”.